Darmowe szkolenia dla Seniorów

Zapraszamy do udziału w projekcie ŚLĄSKA AKADEMIA SENIOR@ – darmowe szkolenia dla seniorów powyżej 65 roku życia i tablet na własność po ukończeniu kursu.

Link do strony do pobrania tutaj.
W trosce o bezpieczeństwo Seniorów, Fundacja Partycypacji Społecznej w ramach projektu Śląska Akademia Senior@ wprowadziła możliwość odbywania szkoleń zdalnych (on-line), wychodząc tym samym naprzeciw sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

10-osobowe grupy uczą się obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w internecie, a dzięki temu zyskują dostęp do usług, informacji i social media. Uczymy co można zyskać dzięki e-receptom, a także bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki, czy dokonywać zakupów przez internet z dostawą do domu. Nasi Studenci poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego na zakończenie kursu tabletu. Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani Trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe. Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań.

Proces rekrutacji do grup zdalnych:

¡ Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 577 888 627 lub 32 496 94 88 w celu uzyskania szczegółowych informacji.

¡ W trakcie rozmowy z Koordynatorem należy podać adres mailowy, na który zostaną wysłane dokumenty: (formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami).

¡ Otrzymane dokumenty wypełnione przez kandydata na Uczestnika należy w formie skanu lub zdjęcia odesłać drogą mailową, a następnie nadać do Biura Fundacji w Chorzowie w wersji papierowej.

¡ Zgłoszenia będą weryfikowane w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem.

¡ Osoby zainteresowane otrzymują informację zwrotną.

¡ Liczba miejsc jest ograniczona.

Kto może wziąć udział w grupach zdalnych:

¡ Osoby, które ukończyły 65 rok życia,

¡ zamieszkujące na terenie gminy deklarującej przystąpienie do projektu (lista gmin: www.cyfrowy-slask.com ),

¡ posiadające dostęp do sprzętu umożlwiającego realizacje szkoleń zdalnych.

Wymagania dot. sprzętu i internetu są bardzo podstawowe.

Komputer: minimum dwurdzeniowy procesor + 2GB ramu (rekomendowane 4 rdzenie i 4GB ramu); mikrofon, głośniki (wbudowane lub zewnętrzne). Rekomendowana kamerka internetowa (wbudowana lub zewnętrzna).

System operacyjny oraz oprogramowanie: Windows 7 (i wyżej) oraz przeglądarka internetowa Google Chrome lub Mozilla Firefox.

Dostęp do internetu (minimum 0.5Mbit/sek upload oraz minimum 1Mbit/sek download).

Uwaga: Jest też możliwość uczestniczenia w zajęciach na platformie używając tabletów.

Co można zyskać:

¡ Bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych.

¡ Praktyczne, nowe umiejętności obsługi: telefonu, komputera, internetu.

¡ Grupowe działania animacyjne.

¡ Certyfikat udziału w projekcie.

¡ TABLET NA WŁASNOŚĆ.

Data opublikowania: 06:15, 29 lipca 2020

Kategorie: Aktualności