Konkurs plastyczny na bombkę – ozdobę choinkową został już rozstrzygnięty

W tym roku temat przewodni brzmiał : „Ubierzmy wspólnie choinkę! Jestem EKO – dbam o błękit nieba”. To już trzecia edycja konkursu na bombkę bożonarodzeniową w naszej Gminie. W tym roku zorganizowano go w ramach realizacji projektu LIFE. „Śląskie. Przywracamy błękit.”

Celem konkursu było wzbudzenie pozytywnych wzorców proekologicznych wśród mieszkańców Gminy Tworóg, stworzenie możliwości promowania własnych dokonań twórczych, integracja społeczności Gminy Tworóg poprzez wspólne ozdobienie choinki gminnej w holu tut. Urzędu (na parterze) oraz pomoc przy organizacji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Konkurs został przeprowadzony na podstawie zarządzenia Wójta Gminy Tworóg  nr 372/2023 z dnia 01 grudnia 2023 roku. Do konkursu zgłoszono 35 prac.   

Komisja w składzie : Wójt Gminy Tworóg – Eugeniusz Gwóźdź, Zastępca Wójta Gminy Tworóg – Łukasz Ziob oraz pracownicy Urzędu Gminy Tworóg: Joanna Leksy, Anna Szymaniec, Sonia Rekus i Sebastian Zając,

spośród 35 prac konkursowych przyznała następujące miejsca :

I MIEJSCE – EX AEQUO:

Hanna Maruszczyk

Wiktoria Maruszczyk

Hanna Arendarska

II MIEJSCE – EX AEQUO :

Anna Spaleniak

Zofia Czajkowska

Sebastian Labusek

III MIEJSCE – EX AEQUO:

Magdalena Jędrzejczyk

Piotr Hajda

Mariola Labusek

Spośród prac wyłoniono również 8wyróżnień, biorąc po uwagę precyzję wykonania oraz czasochłonność  i pomysłowość, z uwzględnieniem wykorzystania materiałów naturalnych, jednak ze względu na wielkość ozdoby (nie dające się powiesić na 3 m choince) lub na wykorzystanie nienaturalnych materiałów jako baza (styropian, zakrętki po słoikach)– nie mogące być oceniane w ramach regulaminu. Są to prace osób : Dastin Szkolik i Piotr Grzesiek, Magdalena Kaszuba, Adam Ciągwa, Szymon Wadiak, Maciej Wicik, Maksymilian Sośniak, Kinga Olczyk.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zaangażowania i pomysłowości. Wybór był niezwykle trudny. Każda praca miała w sobie wiele ciepła i pozytywnej energii. Choinka w holu urzędu gminy już została ozdobiona.  Serdecznie dziękujemy za włączenie się do konkursu. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni. Wręczenie nagród nastąpi podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w dniu 28 stycznia 2024 roku. Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród. Będą niespodzianki i dla dużych i dla małych. Szczegóły już wkrótce – na plakacie wydarzenia. Bombki, tak jak zapowiedzieliśmy w regulaminie, zostaną przekazane do Sztabu WOŚP w Tworogu. Zostaną wykorzystane w szczytnym celu. Do zobaczenia na 32. Finale WOŚP.

Data opublikowania: 16:34, 18 grudnia 2023

Kategorie: Aktualności