Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

Gminny Komisarz Spisowy w Tworogu informuje, że w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku na terenie całej Polski zostanie przeprowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Spis zostanie poprzedzony tzw. obchodem przedspisowym, który odbędzie się w dniach od 1 do 17 marca 2011 roku.

Czynności spisowe na terenie gmin zostaną wykonane przez rachmistrzów legitymujących się odpowiednimi dokumentami: legitymacją spisową ze zdjęciem oraz upoważnieniem imiennym wydanym przez Urząd Statystyczny.

Podczas obchodu przedspisowego rachmistrz nie ma obowiązku kontaktu bezpośredniego z respondentem. Jego zadaniem będzie sprawdzenie przydzielonych mu jednostek spisowych, zweryfikowanie położenia nieruchomości oraz kontrola innych danych, np. numeracji domów, nazewnictwa ulic i miejscowości. W związku z tym informujemy mieszkańców, że we wspomnianym terminie od 1 do 17 marca na terenie naszej gminy można będzie spotkać osoby wykonujące czynności spisowe. Możliwe są więc sytuacje kiedy przy posesji zatrzyma się osoba wprowadzająca do urządzenia elektronicznego dane na temat nieruchomości, co nie powinno nas niepokoić.

Jednocześnie już teraz zachęcamy do przychylnego przyjęcia rachmistrzów podczas spisu właściwego przeprowadzanego od kwietnia do czerwca. Informujemy również, że istnieje możliwość spisania się samodzielnie za pomocą formularza elektronicznego oraz poprzez telefon za pośrednictwem ankietera statystycznego.

Szczegółowe informacje na temat spisu zawiera Ustawa z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. (Dz. U. z dnia 26 marca 2010 r. nr 47, pozycja 277)

Liczymy na owocną współpracę oraz odpowiedzialne podejście do Spisu.

Informujemy również, że od 1 kwietnia dostępny będzie numer infolinii NSP 2011:

¡ 800800 800 (numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych) oraz

¡ 22 44 44 777 (przeznaczony dla połączeń przychodzących z telefonów komórkowych, płatny zgodnie z cennikiem operatora).

Więcej informacji na temat spisu można znależć tutaj.

Data opublikowania: 10:21, 3 marca 2011

Kategorie: Aktualności