Aukcja charytatywna

Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych wspólnie z Fundacją „Iskierka” organizują w czwartek 10 grudnia o godzinie 17.00 aukcję dzieł sztuki w
Pałacu w Rybnej. Cały dochód z aukcji będzie przeznaczony na leczenie
Natalii Wyrzykowskiej.

Natalia to mieszkanka Radzionkowa, uczennica ZSA-P chora na nowotwór. Kiedy w listopadzie 2014 roku zaczęła mieć problemy ze zdrowiem, nikt nie przypuszczał, że z pozoru mało grożne objawy mogą zwiastować tak poważną chorobę.

Natalia uskarżała się na objawy wskazujące na przeziębienie, szybko się męczyła i miewała stany gorączkowe. Kiedy jej stan nie ulegał poprawie, a dodatkowo doszło do sytuacji, w której straciła czucie w lewej ręce – rodzice podjęli decyzję o natychmiastowej konsultacji w szpitalu. Wówczas po wstępnej diagnostyce stwierdzono obecność zmiany w obrębie rdzenia kręgowego.

Niestety choroba coraz bardziej dawała o sobie znać – pojawiało się drętwienie kończyn oraz całkowity niedowład lewej ręki. Przeprowadzona biopsja ostatecznie potwierdziła charakter zmiany – nowotwór pochodzenia astroglejowego (guz wewnątrzrdzeniowy).

Trwają poszukiwania możliwości leczenia również za granicą.Natalia to prawdziwa artystyczna dusza. Muzyka, fotografia i malarstwo to jej największe pasje, które wpłynęły na decyzję o wyborze szkoły i planach na przyszłość, bowiem to właśnie z dekoracją wnętrz Natalia wiąże swoje plany.

Apelujemy do Państwa o wsparcie Natalii i jej rodziny, która znalazła się w wyjątkowej i trudnej sytuacji. Każda pomoc na obecnym etapie ma ogromne znaczenie.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-460, Daimlera 2

ING Bank Śląski nr konta: 76 1050 0099 6781 1000 1000 0481

1% KRS 0000248546

cel szczegółowy: „Natalia Wyrzykowska”

Data opublikowania: 09:50, 4 grudnia 2015

Kategorie: Aktualności