Gmina Tworóg w elitarnym gronie partnerów Górnika Zabrze

W dniu wczorajszym 19 września 2019 w Szkole Podstawowej w Boruszowicach nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego na podstawie, którego Gmina Tworóg została oficjalnym partnerem Górnika Zabrze w ramach programu Klub Kibiców Śląskich Miast.

Umowę w imieniu Klubu Sportowego Górnik Zabrze podpisał Tomasz Masoń – dyrektor ds. marketingu (reprezentowany przez Bartosza Cyganka pracownika działu marketingu), natomiast Gminę Tworóg reprezentowali – wójt gminy Eugeniusz Gwóżdż oraz zastępca wójta Łukasz Ziob.

Fotorelacja z podpisania umowy

Jesteśmy 11 samorządem, który obecnie współpracuje z 14-krotnym mistrzem Polski. Program, którego jesteśmy członkiem w głównej mierze zakłada wzajemną promocję, działania marketingowe organizację eventów sportowych rekreacyjnych i rozrywkowych.

Tak o działaniach w ramach współpracy mówił przedstawiciel Górnika Pan Bartosz Cyganek: „Gmina Tworóg będzie Partnerem Społecznym jednego z meczów ekstraklasowych Górnika. Odwiedzimy wówczas szkołę z piłkarzami, a dzieci z gminy wezmą udział w dziecięcej eskorcie. Będziecie również mogli korzystać z rabatów na spotkania Górnika. Bardzo się cieszę, że jesteście z nami”.

„Przystępujemy do współpracy, jako jedenasta gmina. To ważne, bo załapaliśmy się do pierwszego składu i będziemy ważnym zawodnikiem. Pamiętajcie, by wspierać Górnika – podsumował wójt gminy, Eugeniusz Gwóżdż.

Podpisanie umowy poprzedził turniej piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami poszczególnych szkół podstawowych z Gminy Tworóg. Ostatecznie po sportowej i toczonej w duchu fair play rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna z SP Tworóg wyprzedzając odpowiednio SP z Wojski i Boruszowic.

Data opublikowania: 10:56, 20 września 2019

Kategorie: Aktualności, Sport