Gminny konkurs na bombkę bożonarodzeniową

Serdecznie zachęcamy do ubrania naszej wspólnej choinki. Choinka co roku zdobi hol na parterze tut. urzędu. W tym roku będzie jeszcze piękniejsza, ponieważ to sami mieszkańcy ją ozdobią swoimi bombkami.

Wszystkich chętnych, którzy chcą przyłączyć się do tego dzieła zapraszamy do zgłoszenia swojej pracy konkursowej – bombki o motywie „Mój Dom – Gmina Tworóg”.

Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 17 grudnia br.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, dla pozostałych uczestników przewidziano drobne upominki. Konkurs jest dedykowany wszystkim, którzy są chętni do niego przystąpić – nie ma ograniczeń wiekowych.

Mogą to być osoby indywidualne lub całe rodziny.

Cel konkursu :

– poznanie elementów dziedzictwa kulturowego Małej Ojczyzny – gminy Tworóg, jej walorów przyrodniczych, krajobrazowych, architektonicznych, znaków identyfikujących (herb, flaga, kolory itp.)

– poznanie i zachowanie wybranych elementów plastyki obrzędowej Świąt Bożego Narodzenia

– stworzenie możliwości promowania własnych dokonań twórczych

– integracja rodziny jako podstawowej jednostki w społeczeństwie

– integracja społeczności gminy Tworóg, poprzez ozdobienie wspólnej choinki w holu tut. Urzędu (na parterze)

Warunki uczestnictwa:- Konkurs polega na wykonaniu bombki świątecznej nawiązującej do charakteru gminy Tworóg (jej walorów, skojarzeń lub znaków identyfikujących), z możliwością zawieszenia na choince. Choinka ma wysokość 3 m

– Bombka powinna być zrobiona według własnego projektu, dowolną techniką z dowolnego materiału. Bombki szklane, należy odpowiednio zabezpieczyć, gdyż potłuczone nie będą podlegały ocenie Komisji

– Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub rodzinnie

– Autorem pracy – zgłoszonej bombki musi być jedna osoba dorosła, zwana na potrzeby Konkursu – Uczestnikiem

– Jeden Uczestnik – osoba, może zgłosić jedną pracę

– Warunkiem zakwalifikowania pracy do Konkursu jest dostarczenie wykonanej pracy wraz z kartą zgłoszeniową, w terminie do 17 grudnia br. W innym przypadku praca nie będzie oceniana przez Komisję.

Szczegóły w regulaminie :

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Data opublikowania: 12:24, 30 listopada 2021

Kategorie: Aktualności