Organizacja komunikacji w Mikołesce

Wychodząc naprzeciw trudnościom zgłoszonym przez mieszkańców Mikołeski w korzystaniu z komunikacji, które spowodowane są remontem ul. Kaletańskiej i koniecznością dojścia do odległego przystanku w Osieku, Zarząd Transportu Metropolitalnego zdecydował się na uruchomienie w dni robocze bez nauki szkolnej linii zastępczej „7420bj” relacji Mikołeska – Pniowiec – Strzybnica.
Godziny odjazdu i przyjazdu autobusów linii 7420bj zostały skoordynowane na przystanku „Strzybnica Park Hutnika” z czasami odjazdów innych linii (głównie 129) i uwzględniają możliwość dojazdu do miejsc pracy na pierwszą zmianę.

Zadanie przewozowe na linii zastępczej „7420bj” będzie wykonywane od 13.08.2020r do czasu zakończenia prac drogowych na ul. Kaletańskiej. Należy traktować je jako uzupełnienie rozkładu jazdy linii nr 742 tzn. będzie realizowane przez operatora linii 742 oraz uwzględnione w rozliczeniach pracy przewozowej tej linii.

Sumaryczna dzienna praca przewozowa na liniach 742 i 7420bj pozostaje bez zmian, natomiast dzienne zmniejszenie pracy przewozowej na linii 743 wynosi 45,6 km w każdy dzień wolny od pracy.

Służby ZTM zawieszą na przystanku w Mikołesce rozkład jazdy linii zastępczej oraz wykaz połączeń przesiadkowych na przystanku Strzybnica Park Hutnika.

Komunikat

Rozkład jazdy

Data opublikowania: 17:25, 12 sierpnia 2020

Kategorie: Aktualności