Rajd Rowerowy z okazji 10-lecia „Leśnyj Rajzy”

W sobotę 24 czerwca Gminę Tworóg odwiedzili rowerzyści jadący po trasie szlaku rowerowego „Leśno Rajza”, z okazji 10-lecia jego istnienia.

Rajd został zorganizowany przez pomysłodawcę „Leśnyj Rajzy” – Jacka Lubosa (z Urzędu Miejskiego w Kaletach) przy współpracy z gminami, po których szlak ten biegnie (w tym także z Gminą Tworóg).

Trasę podzielono na dwa dni. W pierwszym dniu rowerzyści wyruszyli z Kalet, przez Koszęcin, Piłkę do Tworoga i Brynka, gdzie zostali ugoszczeni po śląsku oraz odwiedzili pałace w tych miejscowościach. Następnie przez Hanusek oraz Mikołeskę wrócili do Kalet.

W pałacu w Tworogu przywitał ich Z-ca wójta Łukasz Ziob. Uczestnicy Rajdu wysłuchali historię i legendy m. inn. z pałacu w Tworogu i w Brynku. Prezentację przygotowała oraz przedstawiła Pani Joanna Leksy. Mogli też przymierzyć wianki śląskie. Otrzymali również pamiątkowe albumy i inne upominki z Gminy Tworóg. Na miejscu była reporterka z TWG Kuriera – Pani Marta Kobędza-Krain, która uwieczniła i opisała to wydarzenie. Więcej na stronie TWG Kuriera

W drugim dniu trasa przebiegała przez Kalety, Miasteczko Śląskie, zbiornik Nakło-Chechło, Bizję, Brynicę, Kolonię Wożnicką, Dąbrowę Wielką, Wożniki i przez Zieloną do Kalet.

Data opublikowania: 11:19, 29 czerwca 2023

Kategorie: Aktualności