Święty Marcin u Świętego Antoniego

Póżnym niedzielnym popołudniem na Placu Wolności w Tworogu rozpoczęto uroczystość ku czci Św. Marcina z Tours. Zgromadzone licznie rodziny przeszły do kościoła partafialnego p.w. Św. Antoniego. Najmłodsi dzierżąc w rękach kolorowe lampiony podziwiali postać Świętego, który w przebraniu rzymskiego legionisty pojawił się na pięknym koniu.

Były śpiewy religijnych pieśni i piosenek przy akompaniamencie proboszczowej gitary. Był występ młodzieży ze szkoły podstawowej w Tworogu oraz rozstrzygnięcie konkursu „Uczy nas Święty Marcin” zorganizowanego przez dyrekcję szkoły w Tworogu pod patronatem wójta Gminy Tworóg oraz proboszcza parafii Św. Antoniego w Tworogu. Główne nagrody zakupiła Gmina Tworóg. Wyróżnienia ufundowała szkoła i parafia. Dla pozostałych uczestników konkursu zostały przygotowane drobne upominki przez Gminę Tworóg (będą dostarczone w tym tygodniu do szkoły, która je przekaże do poszczególnmych klas i przedszkola).

W ramach uroczystości szkoła zbierała fundusze na rzecz dzieci chorych onkologicznie „Dar serca”. Chętni swój dar mogą złożyć w szkole – szczegóły u dyrekcji szkoły.

Była radość, było dobro, był śpiew, było dobre słowo – był dobrze spędzony czas.
W galerii można zobaczyć fotorelację widziana okiem Twg Kuriera oraz parafii.

Data opublikowania: 07:44, 15 listopada 2021

Kategorie: Aktualności, Kultura